T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

'ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ İÇİN EKO-MATEMATİK' BAŞLIKLI TÜBİTAK PROJESİ KAPSAMINDA KURUMUMUZDA ETKİNLİK PROGRAMI DÜZENLENMİŞTİR.

Yayın Tarihi : 19.9.2022

​Yürütücülüğünü Dr. Öğr. Üyesi Deniz ÖZEN ÜNAL'ın üstlendiği, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından hazırlanmış olan; Tübitak 2022/1 yılı, 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları destek programı kapsamında sunulan 'Ortaokul Öğrencileri için Eko-Matematik' başlıklı proje kapsamında kurumumuzda etkinlik programları düzenlenmiştir.


Etkinlikler kapsamında Ziraat Yüksek Mühendisi Dr. Serdat TOPRAK 'Tarım Araştırma Merkezinde Buğday Ekiyorum' , Ziraat Yüksek Mühendisi Bahattin KOÇER 'Hayvancılık, Çevre Problemleri ve Matematik', Ziraat Yüksek Mühendisi Pınar İPEK 'Eko-Matematik Bilgisi ile Toz Çamaşır Deterjanı Atölyesi' programlarını yürütmüşlerdir.


Bu proje ile köy okullarında taşımalı eğitimle öğrenim görmekte olan ortaokul öğrencilerinin eko-matematik ile tanıştırılması, çevre ve matematik bilgilerinin artırılması, çevre ve matematik öğrenmeye yönelik tutum ve motivasyonlarının geliştirilmesi amaçlanmaktadır.