T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BASINDA BİZ

Yayın Tarihi : 22.10.2021

          Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürümüz Turgay ÇAM, İlimiz yerel kanallarından Kanal 23 ve Kanal Fırat'a Kurumumuz faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

                El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürümüz Turgay Çam, "Kırsal alanda istihdama yönelik meslek ve alt meslekleri kazandırmak, konularında çalışmalar yapmak, araştırmak, geliştirmek ve kaybolmaya, unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını yeniden canlandırmak amacıyla kurulmuştur. Bu amacı gerçekleştirmek üzere kuruluşumuz Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'na bağlı olarak faaliyetlerini yürütmektedir. 1971 yılında Ağın'da ilk faaliyetlerine başlayan kurumumuz 1997 yılına kadar Ağın'da faaliyetlerini sürdürmüştür. Ancak Ağın'da son yıllarda gerek nüfus yoğunluğunun azalması, gerekse sosyal ve ekonomik nedenlerle Ağın ilçemizde öğrenci bulunmaması nedeniyle 1998 yılından itibaren şu andaki faaliyetlerini halen yürüten Üniversite Mahallesi Atatürk Bulvarı No:78 üzerindeki yerleşkemizde faaliyetlerine devam etmektedir" ifadelerini kullandı. Kurumumuzda devam eden kurslarımızı da ziyaret eden basın mensupları, kursiyerlerimizin el sanatları çalışmalarını halkımız ile buluşturmak amacıyla görüntülediler.

                Müdürümüz Turgay ÇAM, ziyaretlerinden dolayı Kanal 23 ailesi ve Kanal Fırat ailesine teşekkürlerini iletti.

 

 

 

 

Elazığ Son Haber - Hem Öğreniyor Hem Üretiyorlar
https://www.elazigsonhaber.com/gundem/hem-ogreniyor-hem-uretiyorlar-h90054.html

23Haber - Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi Birçok Alanda Vatandaşlara Eğitim Veriyor
https://www.23haber.com/elazig/elazig-el-sanatlari-egitim-merkezi-bircok-alanda-vatandaslara-egitim-h4774.html

 

Kanal23 – Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğüne Yeni Atama
https://www.kanal23.com/haber/elazig/elazig-gida-kontrol-mudurlugune-ve-elazig-el-sanatlari-mudurlugune-yeni-atama-wpJ7EBFl